BLOG

Ako správne zabezpečiť svoj Facebook účet?

Facebook je pre drvivú väčšinu populácie súčasťou každodenného života. Na tejto sociálnej sieti ľudia zdieľajú svoje osobné úspechy, sledujú celebrity, konkurencie či najnovšie správy. V dnešnej dobe je však množstvo podvodníkov, ktorí jednoduchým spôsobom vedia, ako hacknúť účet. To spôsobí množstvo škôd, a práve preto sme si pre vás pripravili stručný prehľad pre dokonalé zabezpečenie Facebooku.

 

Či už sa vám niekto v živote do Facebooku “nabúral” alebo, našťastie, zatiaľ nie, v každom prípade je potrebné účet dôkladne chrániť. V dnešnej dobe je možností ochrany účtov na sociálnych sieťach skutočne veľa. Keď budete mať zabezpečenie Facebooku vybavené na vysokej úrovni, hackeri nebudú mať akúkoľvek šancu.

Zabezpečte si účet heslom

Základným krokom k dokonalej ochrane účtu je nastavenie si hesla. To by malo pozostávať z malých ale aj veľkých písmen, a tiež z určitých čísel alebo znakov. Je dôležité, aby ste si zvolili iné heslo, aké používate na ostatných sociálnych sieťach, ako napríklad na Instagrame.

Pre svoju vlastnú bezpečnosť heslo nikomu neprezrádzajte a uchovajte si ho v tajnosti. Nepoužívajte jednoduché heslá v podobe vášho telefónneho čísla alebo dátumu narodenín. Hacker by na to mohol jednoduchým spôsobom prísť, a tak si vymyslite niečo podstatne náročnejšie.

 

Nastavte si súkromný účet

Najlepšie zabezpečenie Facebooku je také, kedy si všetko nastavíte ako súkromný účet. To sa týka tiež aj Instagramu. Samozrejme, pokiaľ ide o marketingovú spoločnosť, tá zdieľa svoje príspevky verejne. Aj v tomto prípade si však môžete dať pozor na nebezpečné správy, zmeny stavu účtu či na podozrivé komentáre pod príspevkami.

 

Ak máte istotu, že niektorí z užívateľov vám narušuje Facebook účet, máte možnosť tohto človeka zablokovať. Taktiež si môžete zvoliť, že vaše príspevky budú vidieť len priatelia, poprípade ľudia, ktorým sa páči vaša stránka. Takýmto spôsobom tiež máte možnosť prilákať nových zákazníkov.

 

Upozornenia na rôzne podozrenia

Facebook je obľúbený aj pre množstvo funkcií, ktoré so sebou prináša. Dôkazom je aj nastavenie upozornení na rôzne podozrivé prihlásenia či správy. Môžete si zvoliť alternatívny email, na ktorý vám budú chodiť všetky hlásenia z Facebooku.

 

Ďalšou voľbou je nastavenie si telefónneho čísla, kedy vám budú chodiť upozornenia prostredníctvom SMS správy. V prípade, že Facebook zistí podozrivú aktivitu, v prvom rade sa vás opýta či ste to boli vy alebo nie. Ak zakliknete možnosť, že nie, v momente hackera Facebook zablokuje a nebude mať ani šancu dostať sa na váš účet.

Kontrola zabezpečenia Facebooku

Facebook ponúka aj možnosť rýchlych bezpečnostných kontrol. To znamená, že za pár sekúnd prostredníctvom nastavení si máte možnosť overiť či máte dostatočne silné heslo, dvojité prihlásenie, alternatívny email či telefónne číslo.

 

Taktiež si môžete skontrolovať, na ktorých zariadení ste prihlásení momentálne alebo počas predošlých dní či mesiacov.

Zo zariadení, ktoré nepoužívate sa máte možnosť odhlásiť jedným zakliknutím, čím výrazne zvýšite bezpečnosť svojho Facebook účtu. V nastaveniach tiež vidíte posledné odoslané hlásenia a v prípade podozrenia môžete konať ihneď.

 

Nezdieľajte na Facebook všetko

Základným pravidlom je, aby ste si uchránili svoje súkromie. V prípade, že budete na sociálne siete ako je Facebook a Instagram zdieľať skutočne všetko, hackeri sa do vášho účtu ľahko dostanú. Dôvodom je, že budú mať dostatok informácií o vás a taktiež o každom vašom kroku.

 

Zdieľajte svoje úspechy a rôzne zážitky, avšak ani to nesmie prekročiť určitú hranicu. Hacknutie účtu je závažný problém, ktorý je častokrát ťažko riešiteľný. V niektorých prípadoch musí zasiahnuť polícia či iná spoločnosť zaoberajúca sa podvodmi na internete.

 

Zabezpečenie účtu na Facebooku je skutočne jednoduché. Dá sa povedať, že vám to zaberie minimum času a postačí len pár klikov, vďaka čomu ochránite seba, poprípade vašu rodinu či firmu. Sociálne siete vedia byť veľmi nebezpečné. Práve to je dôvod na to, aby ste si našli čas a skontrolovali si zabezpečenie práve teraz.

 

Použité zdroje: 

hacked.com

wikihow.com

vpnmentor.com

newsfeed.org

Share post:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Facebook

Sociálne média